2021.VI.23. EB, Németország – Magyarország: 2-2

2 hozzászólás a(z) 2021.VI.23. EB, Németország – Magyarország: 2-2 bejegyzéshez

• Nem volt semmi szégyelnivalòja a Magyar vàlogatottnak.

Àlltàk a sarat. Nem csak azt, hanem a helyüket is megàlltàk.

Botka Endre az egyetleni jelenlegi Fradista is jòl teljesìtett. Nagy Àdàm meg megtette a kilométereit.

Örülök annak, hogy a politikai képràma oda került, ahova tartozik. A majd hamar elfeledésbe sülyedô körülmények közé.

A kép a fontos, nem a ràma.

Bìzom a Fradi sikeres nemzetközi szereplésében

Az F-csoportot a franciák nyetrék meg, Németország a második helyen zárt, míg a címvédő Portugália harmadikként jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

A magyar válogatott 2–2-es döntetlent játszott a 2014-es világbajnok Németországgal, így emelt fővel búcsúzik a tornától.

90+5.

PERC
    Véget ért a mérkőzés.
    90+4.

PERC
    Sané beadása pontatlan volt, de már a 94. percben járunk.

90+1.

PERC
    Ezúttal egy bedobást harcoltak ki a németek.

90.

PERC
    Újabb szöglet jön, egymás után a harmadik.

90.

PERC
    Négy perc a ráadás.

90.

PERC
    A kicsiben elvégzett szöglet után újabb német sarokrúgás jön.

89.

PERC
    Botka rúgta fel Musialát, okosan járatják a labdát a németek.

PERC
    Kettős csere a mieinknél: Fiola és Kleinheisler le, Nikolics és Lovrencsics be.

87.

PERC
    Sané jobb oldali beadása után sikerült Orbánnak elcsúsztatnia a labdát Müller elől.

87.

PERC
    FÓRUM, HOZZÁSZÓLÁS ITT!

86.

PERC
    Kimmich szerelte szabályosan Fiolát a tizenhatoson belül, bedobással jövünk.

84.

PERC
    GÓÓÓL!!! Goretzka (2–2)
    84.

PERC
    GÓL! EGYENLÍTETTEK A NÉMETEK! Egy bal oldali akció végén Kroos lövését sikerült blokkolnunk, de éppen Leon Goretzka elé pattant a labda, a Bayern középpályása pedig jobbal, 13 méterről kíméletlenül a kapunkba lőtt. Gulácsi lábbal beleért a labdába, de menteni nem tudott. 2–2

PERC
    Kettős csere a németeknél: Gosens és Ginter le, Musiala és Volland be.

82.

PERC
    VargaSzalai
    82.

PERC
    Megtörtént a magyar csere, Szalai Ádám helyére állt be Varga Kevin.

81.

PERC
    Majdnem! Kroos kényszerítőzött Gosensszel, majd előbbi lőtt – nem sokkal a kapunk bal alsó sarka mellé…

81.

PERC
    Orbán fejelte el a labdát egy jobb oldali beadás után.

81.

PERC
    Varga Kevin készülődik, hamarosan újra cserél Marco Rossi.

80.

PERC
    Még tíz perc van a rendes játékidőből, plusz a hosszabbítás…

80.

PERC
    Kroos bal oldali beadása után Müller fejelte a kapunk fölé a labdát.

78.

PERC
    Gulácsi fogta meg a labdát magabiztosan egy bal oldali beadás után.

77.

PERC
    Müller bal oldali beadása után Gulácsi öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

75.

PERC
    SchönSallai
    75.

PERC
    Cserélnek a mieink is, Sallai helyére Schön Szabolcs állt be.

PERC
    GÓÓÓÓÓÓÓL! MEGINT VEZETÜNK, ELKÉPESZTŐ! Nem sokkal a középkezdés után Szalai ugratta ki Schäfer Andrást, aki a kapujából rossz ütemben kilépő Neuer mellett 11 méterről a kapuba fejelte a labdát. 1–2

PERC
    Kettős csere a németeknél: Havertz és Gnabry le, Werner és Thomas Müller be.

66.

PERC
    GÓL! EGYENLÍTETTEK A NÉMETEK! Kimmich szabadrúgása után Gulácsi rosszul lépett ki a kapujából, nem találta el a labdát, így Hummels fejelt, majd Kai Havertz küldte a kapuba a labdát fél méterről, fejjel. 1–1

PERC
    Újabb sárga lap, ezúttal Fiola rúgott oda Ginternek a felezővonalhoz közel.

65.

PERC
    Gosens bal oldali beadása után Botka fejelte szögletre a labdát.

65.

PERC

64.

PERC
    Szalai Ádám szabálytalanul állította meg Kroost, sárga lapot kapott érte.

64.

PERC
    Szalai
    64.

PERC
    Így most a mieink harmadikak, és Németország a kieső.

63.

PERC
    Cristiano Ronaldo újabb tizenegyest értékesített, Portugália egyenlített Franciaország ellen.

62.

PERC
    KAPUFA! Sallai küldte kapura a labdát, amely a jobb oldali kapufa külső éléről pattant az alapvonalon túlra. Neuer egyébként ott volt, minen bizonnyal védett volna, ha eltalálja a kaput a lövés.

62.

PERC
    Sané
    61.

PERC
    Fiola indult meg, Sané próbálta meg szerelni, de elesett, és kézzel ért a labdába. A Bayern labdarúgója sárga lapot kapott, a mieink szabadrúgást a bal oldalon, szinte a tizenhatos vonalánál.

60.

PERC
    Ezt köszönjük szépen, Sané jobb oldali sarokrúgása nagyon pontatlan volt.

60.

PERC
    Orbán mutatott be egy remek szerelést a tizenhatoson belül, szöglet jön.

59.

PERC
    Kleinheisler bal oldali szabadrúgása után Neuer öklözte el a labdát, amelyet nem sokkal később Fiola küldött a kapu mellé.

58.

PERC
    GoretzkaGündogan
    58.

PERC
    Szalai Ádám harcolt ki szabadrúgást a bal oldalon, a szögletzászlónál.

58.

PERC
    Meg is történt a csere, Goretzka Gündogan helyére állt be.

58.

PERC
    Goretzka készülődik, Löw magyaráz neki a kispadnál.

58.

PERC
    Gündogan egyébként lesen volt, a mieink jönnek szabadrúgással.

57.

PERC
    Szerencsére mind a ketten jól vannak, le is pacsiztak gyorsan.

56.

PERC

55.

PERC
    Kimmich szabadrúgása után sikerült felszabadítanunk. Közben Gündogan és Schäfer összefejelt, mind a két játékost ápolni kell.

55.

PERC

Fotó: Szabó Miklós

54.

PERC
    Ezúttal Gnabry borította fel Kleinheislert.

53.

PERC
    Schäfert szabálytalankodott Sanéval szemben, legalábbis Karaszjov szerint, a mieink vitatják az ítéletet.

52.

PERC
    Közben Benzema újabb gólt szerzett, a franciák fordítottak a portugálok ellen. Ez azt jelenti, hogy jelen pillanatban a második helyen állunk a csoportban! Ha így marad, akkor a mieink a második, a németek a harmadik helyen jutnak tovább.

50.

PERC
    Gosens mentett becsúszva Nego elől a jobb szélen.

48.

PERC
    Újabb passzt sikerült blokkolnia Nagy Ádámnak, nehezen játsszák át a németek a Bristol City középpályását.

47.

PERC
    Kleinheisler és Szalai Ádám is a földön maradt. Szerencsére egyiküknek sincs nagyobb problémája.

46.

PERC
    Csere egyik oldalon sem történt.

46.

PERC
    Újra útjára indult a labda, a mieink kezdték a második félidőt.

FÉLIDŐ

Így fogadta a Puskás Aréna Szalai Ádám gólját: videók itt!

FÉLIDŐ

Piros-fehér-zöldben pompáznak a magyar stadionok. További képek itt!

Fotó: Földi Imre

FÉLIDŐ

FÉLIDŐ

A magyar gól videón itt!

FÉLIDŐ

Ha minden így marad, akkor a mieink a harmadik helyen jutnak tovább, és a nyolcaddöntőben Belgiummal találkoznak Sevillában.

FÉLIDŐ

A Puskás Arénában is lefújták az első félidőt, a szünetben Portugália–Franciaország 1–1.

FÉLIDŐ

A magyar válogatott remekül teljesített az első félidőben, Marco Rossi csapata rendkívül szervezetten játszik és stabilan védekezik – összességében elmondható, hogy egyáltalán nem érdemtelenül vezetünk!

FÉLIDŐ

FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő, a szünetben Szalai Ádám góljával 1–0-ra vezetünk. Ez azt jelenti, hogy a mieinket egyetlen félidő választja el attól, hogy Németországot kiejtve továbbjusson a halálcsoportból!

45+2.

PERC
    Egyenlítettek a franciák a portugálok ellen, Benzema értékesítette a büntetőt.

45.

PERC
    Münchenben két perc a ráadás.

45.

PERC
    Budapesten tizenegyest kaptak a franciák! Pontosabban még nem biztos, jön egy kis VAR.

45.

PERC
    Havertz egymás után kétszer lőtt ballal, előbb Orbán blokkolt, majd a Chelsea BL-győztes támadója rosszul találta el a labdát, amely elkerülte a kapunkat.

44.

PERC
    Botka szerencsére jobban van, visszatért a pályára.

43.

PERC
    Nagyon fáj neki, az FTC hátvédjét ápolni is kell.

42.

PERC
    Botka maradt lent a földön, a Rüdigerrel való csata után kifordult a bokája.

41.

PERC

40.

PERC
    Kimmich jobb oldali beadása után Orbán fejelte el a labdát a tizenhatoson belülről.

40.

PERC
    Sallai tovább lendülő lába eltalálta Havertzet, de a Chelsea játékosa jól van, nem kellett ápolni.

39.

PERC
    Sallai Távoli lövése után a bal alsó sarok felé tartott a labda, amelyet Neuer gond nélkül megfogott.

38.

PERC
    Megint Nagy Ádám szerelt, indította Kleinheislert, aki néhány csel után Schäfer elé tálalt, a DAC 22 éves középpályása pedig nagyjából 25 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

37.

PERC
    Sané húzott jobbról befelé, de Nagy Ádám remekül szerelte.

35.

PERC
    Eddig is esett az eső, de most még jobban rákezdett. A szurkolók feljebb húzódnak a lelátón

35.

PERC
    Szalai Attila bal oldali beadása nem volt pontos.

34.

PERC

33.

PERC
    Sallai indult meg a bal oldalon, majd tüzelt is jobbal, Hummelsben azonban elakadt a labda.

31.

PERC
    Cristiano Ronaldo értékesítette a tizenegyest, vezetnek a portugálok. Tudósítás itt!

PERC
    Ez is sárga lap, ezúttal Gündogan rántotta le Kleinheislert, aki előtte remekül szerzett labdát.

29.

PERC
    Közben a portugálok tizenegyest kaptak Budapesten a franciák ellen.

28.

PERC
    Botka
    28.

PERC
    Villant a sárga lap, Botka hátulról rúgta fel Gündogant a mieink térfelének közepén.

28.

PERC
    A jobb oldali szabadrúgás után Hummels fejelte jóval a kapu fölé a albdát.

27.

PERC
    Fiola rúgott oda Kimmichnek, Karaszjov szóban figyelmezteti.

24.

PERC

23.

PERC
    Budapesten a portugál–francia meccsen egyelőre nincs gól.

22.

PERC
    VÉDÉS! Gyorsan visszaemelték a labdát a tizenhatosunkon belülre, majd egy pattanás után Ginter tüzelt, de Gulácsi megfogta a labdát.

21.

PERC
    KAPUFA! Kimmich jobb oldali szöglete után az Orbánt megelőző Hummels fejelte a keresztlécre a labdát.

PERC
    Havertz tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbról középre tette a labdát, de nem talált társat. Végül Gnabry előtt adódott lehetőség, lövése után azonban Schäfer blokkolt.