1994.VIII.20. Békéscsaba – Ferencváros 5-2

Ötöst kaptak tanévnyitó előtt

Akármilyen furcsán hangzik, a számszerű eredmény a Ferencvárosra nézve hí­zelgő, a két csapat e délutánon nem volt egy súlycsoportban. A jó iramú találkozót a minden csapatrészében jobb Békéscsaba irányí­totta. A hazaiak sokszor megoldhatatlan feladat elé állí­tották a gyenge napot kifogó Fradi-védelmet, í­gy kiütéses győzelmükhöz nem fért kétség.

Békéscsabai EFC – Ferencváros 5-2 (2-1)
Békéscsaba, 12.500 néző, V: Vágner

Békéscsabai EFC: Baji – Szenti, Csató J., Kovács – Mracskó, Fodor (Major 80.), Csató S., Szarvas (Kiss 72.), Horváth – Váczi, Kulcsár

Ferencváros: Szeiler – Hrutka – Telek, Szűcs M., Keller (Lisztes 61.) – Páling, Lipcsei, Albert, Czéh (Zavadszky 74.) – Christiansen, Neagoe

Gól: Mracskó (16. – 11-esből), Szarvas (31., 59., 65.), Fodor (56.), illetve Neagoe (45.), Zavadszky (84.)
Sárga lap: Csató J. (36.), Váczi (72.) illetve Lipcsei (25.)
Jók: Mracskó, Fodor, Csató S., Szarvas, Váczi, Kulcsár illetve Neagoe

Nagy hangorkán fogadta a pályára kivonuló csapatokat. Bátran, lendületesen kezdtek az együttesek, de a játék a két 16-os között folyt, kapura veszélytelen akciók gördültek a pályán. A távoli lövések pontatlanok voltak, a labdák rendre elkerülték a kapukat. A 16. percben Lipcsei a 16-oson belül visszahúzta Kulcsárt, 11-es. A büntetőből Mracskó nagy erővel a bal felső sarokba lőtt (1-0). A gól után feljött a Fradi, de körülményes akciói nem okoztak gondot a csabai védelemnek, a hazaiak taktikai szabálytalanságokkal ügyesen tördélték a fővárosiak lendületét. A 31. percben újabb gólt ért el a Békéscsaba. Fodor ugratta ki a jobb oldalon Váczit, aki laposan belőtt, és Szarvas közelről nem hibázott (2-0). A gól után visszavett a tempóból a Békéscsaba, játékosai megszállták saját térfelüket, de a zöld-fehérek nem tudtak mit kezdeni a felállt védelemmel. A vendégek kapujánál Horváth távolról megküldött labdáját ütötte szögletre Szeiler, majd Váczi lövését bokszolta a mezőnybe a ferencvárosiak kapusa. A 43. percben Albert 20 m-es lövését védte biztosan Baji. Az utolsó percben gólt ért el a Ferencváros: Czéh továbbí­tott Neagoe elé, ő két védőt kicselezett, s 10 m-ről Baji mellett a kapuba emelt (2-1).

Változatos, izgalmas első félidőt produkált a két csapat, a kapura veszélyesebb Békéscsaba megérdemelt előnnyel tért pihenőre.

A második játékrészt Fodor 15 m-es lövése vezette be, de Szeiler a helyén volt. Ezután kapura veszélytelen Fradi-támadások következtek, majd megindult a csabai henger. Horváth jobb sarokba tartó bombáját még szögletre ütötte Szeiler, de az 56. percben újabb hazai gól következett. A bal oldalról Váczi í­velt be, Fodor az ötös sarkáról fejjel a kapuba csúsztatta a labdát (3-1). Az 59. percben Váczi újból ügyesen elfutott a jobb oldalon, beadott, Fodor lefejelte a labdát Szarvas elé, ő közelről újabb gólt ért el (4-1). A 65. percben Mracskó a jobb oldalról beadott, Szarvas ügyesen átemelt a kifutó Szeiler fölött (5-1). A fradisták beletörődtek a megváltoztathatatlanba, a békéscsabaiak szellemesen, trükközve a közönségnek játszottak. A 84. percben szépí­tett a Ferencváros, Páling emelt Zavadszky elé, ő közelről a bal sarokba helyezett (5-2).

6 gólos: Egressy (ÚTE-Novabau)
4 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC), Bognár (BVSC-Dreher)
3 gólos: Neagoe (Ferencváros), Szarvas (Békéscsabai EFC)
2 gólos: Illés (Kispest-Honvéd FC), Vidóczi (Nagykanizsai Olajbányász), Véber, Szlezák, Kozma, Wukovics, Szanyó (mind ÚTE-Novabau), Simon (Vasas-Ilzer), Preisinger (ZTE), Mracskó (Békéscsabai EFC)