1996.XI.13. DVSC-Epona – Ferencváros 2-2

DVSC-Epona: Horváth D. – Gojan – Vadicska, Pető – Sándor Cs. (Kövesfalvi 14.), Madar Cs., Sándor T., Szatmári (Kovács N. 63.) – Böőr, Ilea (Bagoly 86.), Dombi

Ferencváros: Szeiler – Telek – Milovanovic, Hrutka, Szűcs M. – Miriuta, Jagodics (Limperger 80.), Arany (Zavadszky 46.), Nagy N. – Nicsenko (Páling 80.), Horváth F.

Gól: Ilea (17., 20.) illetve Jagodics (15. – 11-esből), Nicsenko (21.)
Sárga lap: Ilea (25.) illetve Nicsenko (16.), Milovanovic (52.)
Kiállí­tva: Horváth D. (14.) illetve Milovanovic (69.)
Jók: Madar Cs., Sándor T., Böőr, Ilea illetve Telek, Hrutka, Horváth F.

Az 5. percben Pető baloldali beadását Ilea bólintotta a jobb sarokba, ám Piller játékvezető les miatt érvénytelení­tette a gólt. A 14. percben Nicsenko indí­totta Horváth Ferencet, akit a kapujából kifutó Horváth D. elütött. Piller kiállí­totta a kapust, és 11-est í­télt, amelyet Jagodics a csereként beállt kapus, Kövesfalvi mellett a jobb sarokba lőtt (0-1). A 17. percben Madar Cs. szögletét Ilea gyönyörű mozdulattal fejelte a kapu bal oldalába (1-1). Három perccel később Pető és Szatmári adogatott, majd az utóbbi Dombi elé passzolt. A szélső Ilea elé tálalt, aki Szeiler mellett a jobb sarokba gurí­tott (2-1). A 22. percben Horváth F. ment el a jobb oldalon, középre adását Nicsenko futtából lőtte a jobb sarokba (2-2). A 44. percben Pető lopakodott előre, majd 35 méterről fölé lőtt.

A 48. percben Dombi indult el nagy lendülettel, s miután mindenkit kicselezett, egyedül vezette Szeilerre a labdát. Már majdnem túljutott a ferencvárosi kapuson is, de ő végül is üggyel-bajjal hárí­tani tudott. A 60. percben Hrutka fejelt vissza a labdát a hosszú oldalról, Nicsenko pedig a felső kapufára csúsztatott. Két perccel később Szatmári szögletét Ilea fejelte alig fölé. A 70. percben Sándor T. lépett ki a Fradi-védők között, majd a mellette futó Madar Cs. elé passzolt. A középpályás mellel maga elé tette a labdát, majd a vetődő Szeilerbe bombázott. Az ellentámadás végén Miriuta baloldali beadását Nicsenko fél méterről fejelte a bal sarok mellé.

Dunai Antal, a Debrecen vezetőedzője: – Ahhoz képest, hogy sokáig tí­z emberrel játszottunk tizenegy ellen, le a kalappal focistáim előtt. Több helyzetet is kialakí­tottunk, de 2-2 után sajnos már nem tudtunk újra előnyt szerezni. Amikor egyenlő létszámmal voltunk a pályán, valamivel kiegyensúlyozottabb lett a meccs. Összességében elégedett vagyok a döntetlennel, a játékvezető í­téleteivel viszont már kevésbé.

Varga Zoltán, a Ferencváros vezetőedzője: – Reális, igazságos az eredmény, mert nem játszottunk jól tí­z ember ellen. Fej nélkül fociztunk, hagytuk magunkat kicsalogatni a saját térfelünkről. A hajrában, amikor mindkét oldalon tí­zen játszottak, már nem volt igazi lehetőségünk. A bí­rók ténykedését inkább nem minősí­tem…

Nyilas Elek, a ferencvárosiak játékosa: – Nagyon jó iramú mérkőzés volt, sajnáltam, hogy nem játszhattam. Szerintem akkor kellett volna megnyernünk a meccset, amikor majdnem egy órán keresztül emberelőnyben játszottunk. Később, í­gy a meccs végén is, örültem az iksznek.

Dombi Tibor, a debreceniek játékosa: – Az eredmény reális, a játék lehetett volna jobb is, s ezt mindkét csapat teljesí­tményére értem. Amikor kevesebben voltunk, az emberhátrány felőrölte az erőnket, s Milovanovic kiállí­tása után már nem tudtunk újí­tani.

18. Pécsi MFC-Titán 14 1 2 11 9-33 5

12 gólos: Ilea, Sándor T. (DVSC-Epona), Illés (MTK FC)
10 gólos: Szanyó (Újpesti TE)
9 gólos: Kenesei K. (MTK FC)
8 gólos: Nicsenko (Ferencváros), Fodor (Győri ETO FC), Kovács Z. (Újpesti TE)
6 gólos: Negrau (Haladás VFC)
5 gólos: Szabados (Békéscsabai EFC), Arany (Ferencváros), Tóth M. (Kispest-Honvéd FC), Zsivótzky (MTK FC), Bérczy (Újpesti TE)