2004.VII.27. BL selejtező, SK Tirana – Ferencváros: 2-3

2 hozzászólás a(z) 2004.VII.27. BL selejtező, SK Tirana – Ferencváros: 2-3 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk a Bajnokok Ligája második selejtezõ körének elsõ felvonásán fordulatos meccsen idegenben nyert 3-2-re az albán FK Tirana ellen.

FK Tirana – Ferencváros: 2-3 (0-1)
    Tirana, 3.000 néző, vezette: Demirlek (Emre, Samir)

Tirana: Hidi – Dabulla, Hajdari, Dede – Lici, Mukaj (Tinari 89.), Bulku, Patushi, Sina – Xhafa (Fortuzi 65.), Merkoci (Halili 52.)

Ferencváros: Szűcs L. – Balog Z., Lipcsei, Gyepes – Zavadszky, Rósa, Kapic (Zováth 78.), Huszti – Gera (Nógrádi 86.) – Sasu, Penksa (Leandro 83.)

Gól: Mukaj (58., 68.) illetve Huszti (42. – 11-esből, 93.), Hajdari (90. – öngól)
    Sárga lap: Bulku (25.), Patushi (60.), Hidi (81.) illetve Huszti (26.), Balog Z. (38.), Rósa (48.)

Óriási lendülettel kezdtek a hazaiak, agresszí­v letámadásukkal láthatóan megzavartak minket. A házigazdák minden eszközt bevetettek a labda megszerzése érdekében, még a durva szabálytalanságoktól sem riadtak vissza. Az elsõ negyed óra uán csökkent a tiranai nyomás, kiegyenlí­tettebb lett a játék a kapu közelébe azonban nem tudtunk eljutni, elsõsorban a pontatlan átadások miatt. Óriási birkózás zajlott a pályán, a kapusoknak nem sok dolguk akadt. Már úgy tûnt, döntetlennel zárul a játékrész, amikor a 42. percben Penksa lefordult védõjérõl, majd elesett, a török játékvezetõ pedig a 11-es pontra mutatott. A büntetõt Huszti értékesí­tette (0-1). Két perccel késõbb növelhettük volna az elõnyt, de Sasu távoli bombáját a levegõben úszva ütötte ki a kapus.

A második 45 perc ismét albán fölénnyel kezdõdött és egy kis botránnyal kezdõdött. A 48. percben Huszti nem tudott elvégezni egy bedobást, mert a hazai ultrák folyamatosan pénztárszalaggal dobálták. A játék csak kétperces szünetet követõen folytatódhatott. Az 58. percben Halili lövését védte Szûcs, két perccel késõbb pedig védõink figyelmetlenségét kihasználva Mukaj egyenlí­tett (1-1). A gól láthatóan megzavart minket, amit a hazai szurkolók által is hajtott házigazdák sajnos ki is használtak. A 68. percben Halili beadása után ismét Mukaj talált a kapunkba (2-1). Vezetésük után az albánok próbálták lassí­tani a játékot és a kontrákra hagyatkoztak. Mi távoli lövésekkel és a szélekrõl kapu elé lõtt labdákkal próbálkoztunk. A 90. percben egyenlí­tettünk. A rengeteget vállaló és rendkí­vül hasznosan játszó Huszti futott el a bal oldalon, beadása után Sasu lõtt kapura és a labda a menteni igyekvõ Hajdariról a gólvonal mögé pattant (2-2). Az egyenlí­tés teljesen megtörte a hazaiakat. A 93. percben Huszti gyönyörû távoli lövéssel a gyõztes gólt is megszerezte (2-3), ami azt jelenti, hogy nagyon kedvezõ helyzetbõl várhatjuk a jövõ szerdai Üllõi úti visszavágót.

• 93
    Vége a mérkőzésnek! A játékvezető a gól után lefújta a meccset. A mieink nagyon kedvező helyzetből várhatják a jövő szerdai Üllői úti visszavágót!
    93
    Vezetüüünk!!! Huszti 22 méterről kilőtte a bal sarkot (2-3).
    92
    Sina 23 méteres lövését Szűcs a léc alól ütötte szögletre.
    90
    Egyenlí­tettünk!!! Huszti futott el a bal szélen, középre emelt, Sasu kapásból lőtt, a labda pedig a keresztezni igyekvő Hajdari lábáról a kapus mellett a hálóban kötött ki, öngól! (2-2).
    89
    Csere a hazaiaknál. Mukaj helyett Tinari lépett pályára.
    88
    Gyepes beadása elakadt egy védőben, a labda Leandro elé pattant, aki kapásból a bal sarok mellé lőtt.
    86
    Gerának annyira fáj a térde, hogy nem tudja folytatni a játékot. Nógrádi állt be helyette.
    85
    Gerát serelték gyanús körülmények között a tizenhatoson belül. A játékvezető továbbot intett, támadónkat az oldalvonalon kí­vül kell ápolni.
    84
    Lipcsei bal lábas, 20 méteres lövése alig kerülte el a jobb sarkot.
    83
    Újabb csere nálunk. Penksa helyett Leandro állt be.
    82
    Halili futott el a bal szélen, beadása után Fortuzi kapásból alig lőtt mellé.
    81
    Időhúzásért az albán kapus, Hidi kapott sárga lapot.
    80
    Zavadszky futott el a jobb szélen, beadása után Sasu félfordulattal, kapásból a kapu fölé lőtt.
    79
    Mukaj két jó csel után 18 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
    78
    Eőször cseréltünk. Kapic helyett Zováth folytatja.
    77
    Balog í­velte előre a labdát a tizenhatoson belülre, de Hidi Sasu elől elütötte a labdát.
    75
    Gera passzolt Penksához, aki egy csel után a kapu fölé lőtt.
    73
    Zavadszky beadása után a védők kifejelték a labdát, ami Gerához pattant, Gerzson egyből lőtt, de a labda levágódott Dabulláról.
    71
    Gera tört előre nagy lendülettel, de Dede a tizenhatos előtt szerelt.
    68
    Vezet a Tirana. Halili futott el a bal szélen, középre gurí­tott, ahol Mukaj egy lövőcsel után 14 méterről a jobb sarokba helyezett (2-1).
    67
    Fortuzi tört be a tizenhatosunkon belülre, ahol Gyepes szép szereléssel megállí­totta.
    65
    Újabb csere a hazaiaknál. Xhafa helyett Fortuzi lépett pályára.
    63
    Balog próbálta meg kikí­sérni a labdát az alapvonalon túlra, de Xhafa megelőzte védőnket. A hazai csatár elől Szűcs becsúszva úgy mentett, hogy a labda a hazai játékosról pattant az alapvonalon túlra.
    60
    Patushi az oldalvonal mellett kí­méletlenül térden rúgta Rósát, de megúszta sárga lappal a brutális szabálytalanságot.
    58
    Egyenlí­tett a Tirana. Sina lőtte keresztbe a labdát, amit a hosszú oldalnál Halili lőtt kapura, de lövése elakadt Balogban. A lepattanó Mukaj elé került, aki éles szögből a bal sarokba helyezett (1-1).
    55
    Halili 18 méteres lövését Szűcs vetődve fogta meg.
    52
    Csere a hazaiaknál. Merkoci helyett Halili állt be.
    50
    Két perc szünet után folytatódott a mérkőzés.
    48
    Áll a játék. Huszti végzett volna el bedobást az ultrák szektora előtt. A hazai szurkolók azonban pénztárszalagokkal kezdték el dobálni fiatal játékosunkat. Rósa egy szalagot visszadobott a nézők közé, amiért a játékvezető sárga lappal figyelmeztette Rósát.
    47
    Merkoci játszotta be középre a labdát, amit Szűcs kivetődve szerzett meg Xhafa elől.
    46
    Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    45
    Vége az első félidőnek.
    45
    Huszti í­velt be szabadrúgást a kapu elé, Gera 12 méterről mellé csúsztatta a labdát.
    44
    Sasu 35 méteres lövését a levegőben úszva, a jobb felső sarok elől ütötte ki Hidi.
    42
    Vezetünk!! Penksa fordult be a tizenhatoson belül a kapu felé, majd átesett Hajdari lábán, a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Huszti végezte el és a kapust becsapva a bal sarokba gurí­tott (0-1). Huszti élete első nemzetközi kupameccsén -- hasonlóan a válogatotthoz -- góllal mutatkozott be.
    40
    Bulku közelről fejberúgta a labdával Penksát. Marek rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.
    38
    Balog lerántotta Dabullát, amiért sárga lapot kapott.
    36
    Patushi ápolása miatt állt egy percig a játék. A hazai játékos a fejét fájlalta, de nem lehetett látni, hogy mi történt.
    33
    Rósa szöglete után egy védő csúsztatta tovább a labdát, amely Sasu elé pattant, de csatárunk nem érte el a labdát.
    30
    Balog hatalmas bedobása után Gyepes vette le a labdát a tizenhatoson belül, majd estében 14 méterről laposan lőtt, Hidi magabiztosan védett.
    29
    A hazaiak középpályása visszajött a pályára.
    27
    Mukajt a pálya szélén ápolják.
    26
    Huszti buktatta Mukajt a felező vonalnál, középpályásunk is sárga lapot kapott.
    25
    Mukaj két jó csellel húzott el a jobb oldalon, középre gurí­tott, de Gyepes kirúgta a labdát, amivel Gera tört előre, de Bulku visszahúzta. A hazai játékos kapta a mérkőzés első sárga lapját.
    23
    Mukaj próbálta meg kiugratni Mekocit, de szerencsére hosszú volt az indí­tás és Szűcs megszerezte a labdát.
    20
    Rósa emelte előre a labdát, amit Sasu fejjel elvitt Hidi mellett, de kisodródott és Dede becsúszva szerelni tudott.
    16
    Huszti végzett el szabadrúgást 25 méterre a kaputól. Lövése lepattant a sorfalról, a labdával Merkoci iramodott meg, de Rósa jó ütemű szereléssel megállí­totta a tiranai játékost.
    14
    Sasu tört be a tizenhatoson belülre, egy esernyő csellel próbálta becsapni Dabullát, de a védő kiemelte csatárunk elől a labdát.
    13
    Rósa í­velt be szabadrúgást a kapu elé, de Hidi lehúzta a labdát.
    11
    Gera ugratta ki Sasut, aki elől a kapus fölszedte a labdát.
    9
    Mukaj futott el a jobb szélen, középre adott, Merkuci fél fordulattal, kapásból 14 méterről a kapu mellé lőtt.
    8
    Huszti í­velt be szabadrúgást a kapu elé, a védők röviden mentettek, Kapic 19 méterről kapásból lőtt, de a labda elkerülte a kaput.
    6
    Bulku rúgta fel hátulról Husztit a felező vonalnál, de megúszta sárga lap nélkül.
    3
    Merkocit tartotta fel Lipcsei a jobb oldalon, az oldalvonal mellett. Mukaj beadása után a berobbanó Dede 9 méterről a kapu fölé fejelte a labdát.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés.
    .
    A csapatok kijöttek a pályára. Hamarosan kezdődik a meccs.
    .
    A fedett lelátó már majdnem megtelt, de nincsenek sokan a stadionban. Szurkolóink mellett a békés hazai drukkerek foglalnak helyet. A két tábor között nagyon jó a viszony, a drukkerek egymással beszélgetnek.
    .
    Az UEFA ellenőre egy digitális géppel a szurkolói transzparenseket fényképezi a pálya széléről.
    .
    A hazai rendezők egy harmonikakijárót húztak ki a futópályáig. Dzurják József elmondta, hogy erre azért van szükség, mert a tiranai drukkerek gyakran megdobálják a vendégcsapat játékosait, főleg akkor, ha számukra kedvezőtlenül alakul a találkozó állása. Arra is volt már példa, hogy a felháborodott drukkerek egy táskarádiót dobtak be a pályára.
    .
    A stadion körül négy toronyház áll, az egyiken valamennyi erkély zöld-fehérre van festve, amit a mieink örömmel fedeztek fel. Csak az “rontott egy kicsit az összhatáson”, hogy az egyik erkélyen egy hatalmas kék-fehér, FK Tirana feliratú zászló lógott.
    .
    Már a mi csapatunk is a pályán melegí­t.
    .
    Sikerült tisztázni a hazai rendezőkkel a félreértéseket, szurkolóink is elfoglalhatják helyüket a vendégszektorban. Érdekesség, hogy drukkereinket csak egy sárga csí­k választja el a hazai szurkolóktól.
    .
    A mieink Szűcs -- Balog, Lipcsei, Gyepes -- Zavadszky, Rósa, Kapic, Huszti -- Gera -- Sasu, Penksaösszeállí­tásban kezdenek, a kispadon Berki, Botis, Sowunmi, Zováth, Leandro és Nógrádi vár bevetésre.
    .
    A hazaiak összeállí­tásának érdekessége, hogy két legismertebb sztárjuk, a nigériai válogatott kapus Egbo és Indrit Fortuzi, a tiranaiak csatára csak a kispadon foglal helyet. A házigazdák kezdőtizenegye: Hidi -- Dabulla, Hajdari, Dede -- Lici, Mukaj, Bulku, Patushi, Sina -- Xhafa, Merkuci.
    .
    A tiranaiak már kijöttek melegí­teni a pályára. A kapujuk mögé begurult egy tűzoltó autó, mely becslésünk szerint 1930-as évjárat lehet.
    .
    A ferencvárosi szurkolók egyelőre nem tudták elfoglalni helyüket a szektorukban, mert a bejáratnál nem engedték be őket. Tóth Csaba biztonsági igazgató Dzurják Józseffel együtt most egyezkedik a helyi biztonsági emberekkel.
    .
    Az első ferencvárosi szurkolók is megérkeztek a stadionban. A vendégszektorban egyelőre hárman vannak, akik egy “Pumukli On Tour” feliratú transzparenst feszí­tettek ki.
    .
    Huszti Szabolcs a mérkőzés előtt elmondta, hogy egyáltalán nem izgul a nemzetközi debütálása miatt. -- Nem vagyok egy izgulós tí­pus. Ugyanúgy a maximumot fogom nyújtani, mint bármely másik meccsen. Bí­zom benne, hogy ez elég lesz egy jó eredmény eléréséhez.
    .
    Játékosainkat most gyúrják. Az öltözőfolyosón az albán válogatott meccseiről -- melyeket ugyanebben a stadionban rendeztek -- készült fotók láthatók. Az egyik képen David Beckham, a másikon Rui Costa csatázik albán ellenfelével a labdáért. Lipcsei Péter a képek láttán tréfásan ezt mondta Huszti Szabolcsnak: “Szabi, szedd össze Magad és akkor a Te képed is kiteszik a falra!”
    .
    Ebben a pillanatban megérkezett a helyi ultrák egy csoportja a stadionba. A hazai szurkolók valamennyien csapatuk kék-fehér mezét viselik és két hatalmas transzparenst feszí­tettek ki, “Forza Tirana” és “Tirana Super Club” felirattal. A hazai drukkerek szektora előtt hét rendőr ül egy fapadon. A stadionon kí­vül rendkí­vül szigorú biztonsági intézkedéseket vezettek be, de egyelőre kevés szurkoló tartózkodik a pálya környékén és semmilyen jel nem utal arra, hogy bármilyen rendbontástól kellene tartani.
    .
    Az albán fővárosban 15 óra körül elállt az addig szünet nélkül szakadó eső. Játékosaink a pálya megtekintése után örömmel állapí­tották meg, hogy a rossz időjárás ellenére a gyep nagyon jó állapotban van, í­gy alaptalan volt az aggodalmunk, hogy tócsákkal tarkí­tott pályán kell majd játszani.
    .
    A mieink a török játékvezetőkkel egyszerre, 16.25-kor érkeztek meg a stadionba. A busz ezúttal -- először, mióta Tiranában vagyunk -- nem késett, igaz a szakmai stáb óvatosságból a valóban szükséges indulási időnél 40 perccel korábbi időpontot adott meg.
    .
    Köszöntjük kedves Szurkolóinkat! Egy óra múlva kezdődik az FK Tirana elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-selejtezőnk.