2003.IV.19. Siófok – Ferencváros: 2-1

2 hozzászólás a(z) 2003.IV.19. Siófok – Ferencváros: 2-1 bejegyzéshez

• ftc.hu: Csapatunk hihetetlenül balszerencsés körülmények között, két perccel a vége előtt kapott tizenegyesgóllal vesztett 2-1-re a Siófok otthonában. Szarka játékvezető vitatható büntetőt adott a házigazdáknak.

Siófok – Ferencváros: 2-1 (1-0)
    Siófok, 8.000 néző, vezette: Szarka (Boda, Kovács Z.)

Siófok: Németh –- Pantic, Kuttor, Schwarcz, Grósz – Csordás (Filipovic 74.), Koller, Usvat (Schultz 54.), Soós (László 64.) -– Fülöp, Kovács

Ferencváros: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Zováth – Kriston, Kapic, Lipcsei, Keller – Gera (Jovic 79.), Tököli, Leandro

Gól: Schwarcz (19.), Fülöp (88. – 11-esből) illetve Leandro (51.)
    Sárga lap: Soós (50.) illetve Leandro (37.), Vukmir (47.)

A mérkőzésen végig mi irányí­tottunk, a Siófok remekül megszervezte védekezését, átengedte nekünk a területet és a kontrákra épí­tett. Mindkét csapat keményen kezdett, több összecsapás után is ápolni kellett a játékosokat. Különösen Kapicnak jutott ki a jóból, a hazaiak többször is leterí­tették légiósunkat. Az első veszélyes helyzetünket a 6. percben alakí­tottuk ki, amikor Leandro lövése alig kerülte el a hazai kaput, egy perccel később pedig Vukmir bombázott a léc fölé. A kapuja elé tömörülő Siófokkal szemben a távoli lövések jelentették a megfelelő ellenszert. Fölényünk ellenére az első hazai támadás góllal zárult. Fülöp perdí­tése után Schwarz lőtte be a labdát a bal sarokba (1-0). A hazaiak vezetése nem törte meg a lendületünket, a 22. és 25. perc között négy óriási helyzetet is kihagytunk. A siófokiak kizárólag a rombolással törődtek, nem tudták megtartani a labdát, mi pedig türelmesen igyekeztünk addig járatni a labdát, amí­g valahol nem keletkezik rés a hazai védőfalon. A 37. percben Leandro kénytelen volt szabálytalanul megállí­tani egy hazai ellentámadást, játékosunk jogosan kapott sárga lapot, ez azonban a harmadik figyelmeztetése volt, ezért Leo nem játszhat szerdán az Újpest ellen.

A második félidőben sem változott a játék képe, továbbra is a mi akaratunk érvényesült és megérdemelten egyenlí­tettünk az 51. percben. A Kriston legázolásáért megí­télt szabadrúgást Leandro remek lövéssel csavarta be a jobb sarokba (1-1). Egyenlí­tésünk után a siófokiak teljesen visszahúzódtak, teljesen megszállták a saját tizenhatosukat. A 62. percben Lipcsei kapufájánál volt óriási szerencséjük, de kapusuk, Németh is több alkalommal védett óriási bravúrral. A 88. percben egy kapu előtti kavarodás után Szarka enyhén szólva vitatható tizenegyest adott a hazaiaknak, melyet Fülöp értékesí­tett (2-1). Szűcs hiába érezte jól a sarkot, nem érte el a labdát.

Csapatunk hiába játszott végig mezőnyfölényben, hiába dolgozott ki sokkal több veszélyes helyzetet ellenfelénél, a három pont Siófokon maradt.

Garami József: -- Helyzeteink alapján egyértelműen győzelmet érdemeltünk volna. Ötször álltunk egy az egyben szemben a kapussal, egyik lehetőséget sem tudtuk gólra váltani. Az előző két Siófok elleni meccsünkön nem játszottunk olyan jól, mint most, pedig akkor 2-0-ra illetve 4-0-ra győztünk. Az első félidő második felétől egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. A játékvezetőnek a mezőnyben több vitatható í­télete volt, a második gólt megelőző tizenegyes előtti szituációt pedig szeretném megnézni videón is, mert a kispadról látottak és a játékosaimtól hallottak alapján felmerültek bennem kételyek az í­télet jogosságával kapcsolatban, de amí­g nem láttam a televí­ziós felvételeket, addig nem szeretnék elhamarkodottan véleményt nyilvání­tani.

Csank János: – Örülünk a győzelemnek, melynek komoly értéke van. Úgy érzem, az első félidőben sikerült megfogni a Ferencváros jól kialakult játékát. A másodikban már kevésbé, ekkor már több helyzete volt a Fradinak. Jó iramú meccs volt, örülök, hogy a végén mi tudtunk gólt lőni. A 11-esről nem tudok mit mondani, lehet, hogy az volt.

• 93
    Vége a mérkőzésnek. Szarka játékvezető segí­tségével a hazaiak 2-1-re nyertek ellenünk.
    92
    Szűcs előre is ment a támadásainkhoz, egy szögletnél és szabadrúgásnál is ott volt a hazaiak tizenhatosán belül.
    90
    Mindent megteszünk az egyenlí­tésért, ellenfelük valamennyi játékosa védekezik. Szarka 3 percet hosszabbí­t.
    88
    Vezetnek a hazaiak. Schwarz a tizenhatoson belül feldobta magát, Szarka pedig egy tizenegyessel ajándékozta meg a hazaiakat. A büntetőt Fülöp értékesí­tette. Szűcs jó irányba vetődött, de nem érte el a jobb sarokba tartó lövést (2-1).
    83
    Továbbra is folyamatosan támadunk. Egy gyors kontra után azonban a hazaiak is veszélyeztettek, Kovács 25 méterről lőtt a kapunk fölé.
    79
    Először cseréltünk a meccsen. Gera helyett Jovic lépett pályára.
    76
    Óriási mezőnyfölényben játszunk. A második játékrészben szinte kizárólag a siófoki térfélen zajlik a játék. A siófokiak mindössze egy szögletet rúgtak, amely után Kuttor méterekkel fejelt a kapunk fölé.
    74
    Harmadszor is cseréltek a házigazdák: Csordás helyére Filipovic állt be.
    72
    Tököli húzott el a bal oldalon, jól tartotta meg a labdát, majd középre passzolt Lipcseihez, de két siófoki védő önfeláldozó vetődéssel, közös erővel leszerelte csapatkapitányunkat.
    69
    Megint Kriston tört volna egyedül kapura, ezúttal tévesen állí­tották meg lesen.
    66
    Kriston lépett ki a védők közül és a hálóba lőtt, de Szarka a partjelző jelzésére les miatt érvénytelení­tette a gólt. Játékosunk valóban lesről indult.
    64
    Másodszor cseréltek a hazaiak. Soós helyett László lépett pályára.
    62
    Kihagytuk a meccs eddigi legnagyobb helyzetét: Gera jól tartotta meg a labdát, visszagurí­tott Tökölihez, ő egyből Lipcseihez passzolt, csapatkapitányunk 12 méteres kapáslövése után a kapufáról vágódott le a labda.
    60
    Szűcs középhátvéd módjára a kapuból messze kifutva csatázott az egyik hazai csatárral. Kapusunk végül rárúgta a labdát ellenfele lábára, ahonnan a játékszer az alapvonalon túlra pattant.
    56
    Tököli kis hí­ján lecsapott egy rossz hazaadásra, de a kapujából messzire kifutó Németh lábbal mentett támadónk elől.
    54
    Cseréltek a hazaiak. Usvat helyére Schultz állt be.
    51
    Egyenlí­tettünk! A Kriston elleni szabálytalanságért megí­télt szabadrúgást Leandro végezte el és a jobb sarokba csavarta a labdát (1-1).
    50
    Soós kapott sárga lapot, mert 17 méterre a kaputól legázolta Kristont.
    47
    Vukmir csapott össze Soóssal a felezővonalnál. A hazai játékost ápolni kell, Dragan sárga lapot kapott.
    46
    Elkezdődött a második félidő, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.
    46
    Félidei nyilatkozatok:
    Garami József: -- Rengeteg helyzetet hagytunk ki. Ha a befejezéseknél jobban koncentrálunk, akkor megfordí­thatjuk az állást.
    Szűcs Lajos: -- A gól előtt nem tudtam kimenni Schwarzra, mert túl messze volt tőlem, a lövésért nagyon nyújtózkodtam, de remekül eltalálta a labdát, ezért nem tudtam hárí­tani. Mezőnyben jobbak vagyunk, bí­zom benne, hogy sikerül fordí­tanunk.
    45
    Vége az első félidőnek.
    43
    Ezúttal is Gera gurí­tott Leandróhoz, akinek kapáslövése alig kerülte el a bal sarkot.
    41
    Szűcs kirúgása után Gera iramodott meg a jobb szélen, középre gurí­tott, Leandro 24 méterről egyből lőtt, de a labda egy közbenyúló védő lábáról a kapu fölé pattant, Szarka meglepetésre kirúgást í­télt.
    39
    Lipcsei átadásával Kriston tört be a tizenhatoson belülre, 11 méteres félmagas lövését Németh óriási bravúrral ütötte ki, a labda Lipcsei elé pattant, de csapatkapitányunk kapáslövése fölé szállt.
    37
    Leandro kénytelen volt elövetni egy taktikai szabálytalanságot, visszahúzta ellenfelét, aki egyedül tört volna kapura. A játékvezető sárga lapot adott Leandrónak. Mivel a játékosnak ez volt a harmadik figyelmeztetése, nem játszhat szerdán az Újpest ellen.
    34
    A Leandro ellen elkövetett szabálytalanságért megí­télt szabadrúgást Lipcsei 24 méterről a kapu fölé lőtte.
    30
    Lipcsei egy gyönyörű esernyőcsellel becsapta őrzőjét, majd 17 méterről laposan lőtt, a labda kipattant Némethről, de a védők tisztáztak a berobbanó Tököli elől.
    27
    Kriston szerzett labdát a félpályánál. Egyedül tört kapura, majd 21 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.
    24
    Egy perc alatt három lehetőségünk is volt: előbb egy Keller, Leandro összjáték után Dragóner indult meg, aki középre adott, ám Tököli elől mentettek a védők. A szöglet után Kellerhez került a labda, aki egyből lőtt, ám az egyik hazai védő belevetődött a lövésbe, amely í­gy a kapufa mellett suhant el. Az újabb szöglet után Vukmir robbant be, és centikkel maradt le a labdáról. Talán az utóbbi volt a legnagyobb lehetőség.
    22
    Kis hí­ján egyenlí­tettünk. Lipcsei két védő között estében Kristonhoz gurí­tott, aki egyből a kapu elé emelte a labdát, de Németh megfogta Gera 6 méteres fejesét.
    19
    Baloldali támadás végén Fülöp perdí­tett Schwarzhoz és ő 12 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).
    17
    Ezúttal a tizenhatosunk előtt könyökkel ütötték meg Kapicot. A játékvezető lefújta a szabálytalanságot, sárga lapot azonban nem adott a vétkes hazai játékosnak.
    15
    Lipcsei gurí­tott Kapichoz, légiósunk 18 méterről kapásból lőtt volna, de rátartottak a lábára, Szarka továbbot intett. Adem rövid ideig a földön maradt, majd folytatta a játékot.
    12
    Zováth ütközött az oldalvonal mellett Grósszal. Mindkét futballista ápolásra szorult, de folytatni tudták a játékot.
    11
    Egy hosszú indí­tás után Gera háttal a kapunak mellel vette le a labdát, majd ollózva lőtt, de 20 méteres kí­sérlete mellé ment. Gyönyörű mozdulat volt.
    10
    Fülöp beadása után Szűcs jó ütemben lépett ki a kapujából és lehúzta a labdát.
    9
    Fülöp az alapvonalról élesen belőtte a labdát az ötösünkre, melyet Vukmir fejelt ki a mögötte érkező csatárok elől.
    7
    Gera húzott el a jobb szélen, középre gurí­tott, a támadást kí­sérő Vukmir pedig 20 méterről centiméterekkel bombázott a léc fölé.
    6
    Leandro egy jó csel után ballal 24 méterről alig lőtt a kapu mellé.
    5
    Kapic maradt a földön Fülöp szabálytalan belépője után. Adem rövid ápolás után folytatni tudta a játékot, Szarka pedig figyelmeztette a hazaiak játékosát, hogy a következő alkalommal nem marad el a sárga lap.
    4
    Zováth egy percen belül kétszer is határozott, jó ütemű szereléssel állí­totta meg Csordást.
    1
    Elkezdődött a mérkőzés. Mi indí­tottuk útjára a labdát. Az első félidőben Szűcs a táborunk előtt, nappal szemben véd -- természetesen 100%Fradi feliratú sapkában.
    .
    A lelátón nyolcezren szurkolnak, a nézők több mint a fele ferencvárosi.
    .
    Most vonultak ki a csapatok a játéktérre, azaz hamarosan elkezdődik a meccs.
    .
    Az öltözőfolyosón álló játékvezető már a játékra “szólí­totta fel” a csapatokat.
    .
    A többiek is befejezték a bemelegí­tést, í­gy csapatunk most már az öltözőben van.
    .
    Csapatunkból elsőként Szűcs Lajos ment be az öltözőbe; a Siófoknál pedig Németh Gábor végzett először. A két kapus szinte egyidőben ért a játékoskijáróhoz, természetesen az egykori csapattársak váltottak néhány szót.
    .
    A legérdekesebb bemelegí­tést talán Szarka Zoltán mutatta be: a játékvezető a kezdőkörben különböző nyújtó- és lazí­tó gyakorlatokat végzett, fekvőtámaszokat csinált.
    .
    Nálunk Gyepes Gábor, a hazaiaknál Sipeki István kénytelen sérülés miatt kihagyni a tavaszi szezon hátralévő mérkőzéseit. Gyepit elülső keresztszalagszakadással műtötték és most lábadozik, mí­g Sipekinek az alapszakasz utolsó fordulójában a Zalaegerszeg elleni meccsen Molnár Balázs szabálytalansága után tört el a lába. A mieinknél hiányzik még az izomhúzódással bajlódó Balog Zoltán és az MTK elleni örökrangadón kiállí­tott és két meccstől eltiltott Bognár Zsolt.
    .
    A mérkőzés előtti technikai értekezleten a két klub abban állapodott meg, hogy a hazaiak sárga-kékben játszanak, mi pedig tiszta fehérben lépünk pályára.
    .
    Csank János több poszton is megváltoztatta az összeállí­tást a korábban megadotthoz képest; a Balaton-parti gárda ma í­gy áll fel: Németh – Pantic, Kuttor, Schwarcz, Grósz -- Csordás, Koller, Usvat, Soós – Fülöp, Kovács.
    .
    A csapatok a szurkolók óriási üdvrivalgása mellett szinte egyszerre kezdtek el melegí­teni. A kivonulásnál Fülöp Zoltán kedélyesen beszélgetett játékosainkkal. A támadó Németh Gábor kapussal együtt nyáron igazolt tőlünk a Balaton-parti együtteshez.
    .
    Garami József szakmai igazgató szokásával ellentétben ezúttal a meccs előtt változtatott a korábban megadott kezdőcsapatunkon: Kiss Gy. helyére Keller került a csapatba. A mieink Szűcs -- Vukmir, Dragóner, Zováth -- Kriston, Kapic, Lipcsei, Keller -- Gera, Tököli, Leandroösszeállí­tásban lépnek pályára.
    .
    Köszöntjük kedves szurkolóinkat! Hamarosan kezdődik csapatunk idegenbeli mérkőzése a Siófok ellen. A lelátón fél órával a kezdés előtt már több mint ötezren foglalnak helyet, köztük mintegy nyolcszáz ferencvárosi szurkoló.