NS-19081121-14“Weisz Feri FTC jobbszélső. Sokáig tartotta a pozicióját az egyesületében, ami legjobb bizonyí­téka kvalitásainak. A régi FTC-ben sem volt semmiség az I. csapat standard tagjának lenni. (…) A rossz nyelvek szerint azért szaladt a labdával úgy, mint egy gőzgép, mert félt, hogy elveszik tőle. (…). Az FTC-ből az MTK-ba, onnan az ETC-be lépett, ott az I. csapatban játszott és intéző volt, majd kilépett és ismét az MTK tagja lett. Több egyesületben viselt amatőrtréneri tisztséget. Ő az egyetlen a válogatott játékosok közül, akiből igazán nagy biró lett.” – Fodor Endre, Nemzeti Sport, 1924.12.29.

1928. Rapid – Ferencváros 2-4, Nemzetközi torna
1939. Sparta Praha – Ferencváros 0-2, KK
1964. Dukla Komarno – Ferencváros 1:4, nemzetközi barátságos
1997. Veszprém – Ferencváros 0-1, Edzőmérkőzés
2003. Ferencváros – Dunaújváros 4-0, Edzőmérkőzés
2014. Sliema Wanderers – Ferencváros 1-1, EL selejtező
2019. Ferencváros – Universitatea Craiova 4-0, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 8 mérkőzés, 6 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 21-6 gólkülönbség

2019. Wilmots, Marten

“A SZAK után a Szabadkai Bástya is fejet hajtott az FTC nagyobb tudásának! A Weisz, Tóth, Pataki, Schlosser, Borbás ötösfogat ezúttal is remekül futballozott, s a pesti játékosok a nagyszámú szabadkai nézősereg óriási tapsvihara mellett vonultak az öltözőbe.” (1913 – Szabadkai Bástya)

“A Fővárosi TK utolsó elsőosztályú szereplése sem járt sikerrel. Unalmas, lélek nélküli játék folyt mindkét oldalon. Az FTC csapatának oszlopa Kiss Béla volt, aki jobbhátvéd posztját töltötte be – tegyük hozzá – nagy sikerrel. Méltó utódja Rumboldnak, illetve Feldmannak ezen a poszton. Szamossynak kevés munkája volt. A halfsor megállta a helyét, ellenben a csapatársor még sok kí­vánni valót hagy hátra.” (1917 – Fővárosi TK)

“Hugo Meisl: – A számszerű eredmények engem nem befolyásolnak, amikor í­téletet mondok. A Ferencvárosról vagyok a négy csapat közül a legjobb véleménnyel.” (1928 – Rapid)

“Sárosi III röviden előread bátyjának, aki a két hátvéd között két csellel tisztára játssza magát és 10 méterről ballal, laposan a jobb sarokba lő…30 méterre a kaputól Gyetvai a balösszekötő elé í­veli a labdát. Kiszely kissé befelé húzódva kapja a labdát, kiugrik három védő gyűrűjéből és mintegy hét méterről ballal hatalmas lövést ereszt meg az ellenkező sarokba. Utána el is esik, de nem baj, bent van a továbbjutást jelentő gól…A mérkőzés végét jelző sí­pszó után a Ferencváros játékosai örömmámorban futottak egymáshoz. Azután középre szaladtak üdvözölni a közönséget. Hlavay György edző a fiúk után sietett, melyről í­gy beszélt: — Egyszer csak Sárosi Gyurka a nyakamba borul, megcsókol és ezt rebegi: Olyan boldog vagyok! A következő pillanatban látom, hogy könny gördül ki a szeméből. Majd meg azt veszem észre, hogy az én arcom is nedves. 51 éves fejjel potyogott a könnyem …” (1939 – Sparta Praha)

“Hatalmas közönséget vonzott ezúttal is a Ferencváros-MTK örök-derby. A mérkőzés kezdetére közel 20.000-re emelkedik a nézőszám, de még mindig jönnek…A ferencvárosi öltözőben nagy a lehangoltság. Kubala sí­rva meséli: – Éppen a mérkőzésre indultam, amikor édesapám, aki hosszú ideje súlyos beteg, meghalt. Azért vállalom a játékot. Kiderült, hogy Sárosi dr. és Rudas sincs teljesen rendben, de azért ők is játszanak. Az MTK-nál nincs különösebb újság. Bosánszky a balszélső, akinek a fegyelmi ügye rendbejött. A hangulat: ami a múltkor sikerült, most is sikerülhet. Pontosan 1/4 7 órakor hatalmas tapsvihar közepette fut ki a két csapat. Ideális futballidőben a gyászszalaggal játszó Ferencváros kezd. Az első félidőben Ferencváros fölény, de gólt nem sikerül szerezni. Szünetben a ferencvárosi öltözőben Sárosi dr. lapos játékra buzdí­tja társait. Szabó Pál edző Mikét kéri, hogy gyakrabban tegye lyukra Gyetvait…A II. félidő lendületes Ferencváros támadással kezdődik…A gólok története: 1:0 – Kubala remekül teszi ki Sipost, aki egyből Mikéhez gurí­t. A középcsatár – Hámorival a nyakán – lőni tud, lövése a sok láb között is megtalálja az utat a jobb alsó sarokba…2:0 – A 27. percben Polgár könnyelműen sarkalt labdáját Gyetvai csí­pi el. Lágyan teszi Sárosi dr. elé, aki Urhegyit és Kovácsot is kicselezve éles szögből a jobb sarokba lő…3:0 – A 36. percben Mike lövését Kaposi csak kiütni tudja, a berohanó Kubala a tehetetlen kapus mellett nagy erővel lő a hálóba…4:0 – A 39. percben újabb ferencvárosi gól esik. Sárosi dr. ugrik ki és szép lövéssel küldi a bal felső sarokba a labdát…A Ferencváros megérdemelten nyerte meg fölényesen a rangadót.” (1945 – MTK)

“Csaknem 600 szurkoló várta Szeiler József rt.-vezérigazgatót a Ferencváros első előkészületi mérkőzésén, kedd délután a Népligetben. Ám hiába, mert Szeiler, aki a nap nagy részét az élvonalbeli nevezésekről határozó ligatanácsi ülésen töltötte, nem nézte meg a Dunaújvárosi FC elleni meccset. A drukkerek persze í­gy is egymás szavába vágva vitatták a labdarúgó-rt.-nél és persze azzal összefüggésben a klubnál várható fejleményeket. Csak kevés embert érdekelt, hogy Garami József csapata több fiatal játékossal a soraiban bí­ztató játékkal magabiztos győzelmet aratott az idény első edzőmérkőzésén. A mieink Nógrádi, Lipcsei, Leandro és Károlyi találataival 4-0-ra verték a Dunaújváros csapatát.” (2003 – Dunaújváros)