1990. Ferencváros – Zakarpatje 3-1, nemzetközi barátságos
2001. Ferencváros – Uralal Elista 1-1, nemzetközi barátságos
2004. Matáv-Sopron – Ferencváros 0-0, NB1
2009. Tököl – Ferencváros 0-7, NB2
2015. Ferencváros – Győri ETO 3-0, NB1
2020. ZTE – Ferencváros 1-1, NB1
2021. ZTE – Ferencváros 2-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 22 mérkőzés, 13 győzelem, 7 döntetlen, 2 vereség, 51-20 gólkülönbség

1993. Fodor Imre

“Több ezer főnyi közönség előtt folyt le e két kiváló csapatunk találkozása a millenáris pályán. Kemény, mindvégig érdekfeszitő küzdelem folyt e két csapat között s úgyszólván az utolsó pillanatban dőlt el a mérkőzés sorsa. Eleven, minden perczben változó — hol egyik, hol másik fél mezőnyében hullámzó játékot — produkáltak a küzdő felek. Hol a FTC már-már bizonyosnak látszó gólja akad meg a brilliánsul védő Domonkos kezében, hol pedig a szép kombináczióval dolgozó Testgyakorlók lövését tette ártalmatlanná a kitünően dolgozó ferenczvárosi védelem. Tény az, hogy e mérkőzéshez fogható magas ní­vójú klasszikus küzdelem még kevés folyt le magyar csapatok között.” (1909 – MTK)

“A három nap óta tartó folytonos havazás és esőzés következtében a sporttelepek futballpályái valóságos sártengerekké változtak át (…)” (1915 – KAOE)

“Úgy indult a mérkőzés, hogy a Törekvés tavaszi szép szereplésére ráteszi a koronát: feltartva fogja verni az FTC-t. Olyan iramban kezdte el a vasutascsapat a játékot, hogy az FTC hí­vei nagy szí­vfájdalommal nézhették a zöld-fehérek csatársor lendületes, temperamentumos és mindig előre haladó játékát…Az FTC védelme és halfsora mind a két félidőben nagyszerűen szerepelt; Bihari megbí­zhatóan helyettesí­tette Szamosit; Hungler pedig Wienert. Takács a szokott jó volt, csak néha ábrándozott egy kicsit, talán nem értette meg fiatal partnerét. A halfsor ugy, a védelemben mint a támadásban ott volt: legjobb volt Szabó agilitásával.” (1920 – Törekvés)

1926

1943

1954, Gulyás hatástalaní­t egy óriási MTK-helyzetet (Gulyás Géza gyűjteményéből)

“Nem csillog, de küzd, hajt a Fradi…Jó talajú pálya fogadta szombaton a Népstadionban érkező két együttest. Zöld-fehér támadások vezették be a mérkőzést és már a negyedik percben gólveszély alakult ki a Kohász kapuja előtt…A mérkőzés egyik legjobbja Novák Dezső volt, aki új szerepkörben lépett a pályára: Elegánsan szerelt, nagyvonalúan indí­tott. Sportzsargonnal élve: uralta a középpályát, pedig Dezső nem filigrán, s a vékonydongájúak sem vallják egyöntetűen közéjük tartozónak. Mégis olyan biztonsággal mozgott a pályán, mintha éppen neki találták volna fel. Novák Dezső új szerepkört kapott, Szűcs Lajos elárvult helyére állí­totta őt Kalocsay dr., az edző. Jól tette, mert a csapata legjobbja volt. Hosszú évek alatt sem idomult környezetéhez. Ő a hátvédposzton is megengedett magának egy-két cselt, esetleg egyéb mutatós megoldásokat is. Például azt, hogy a rárohanó csatár előtt emelte át a labdát. Alig akadt arra is példa, hogy ha már nála volt a labda, csak úgy vaktában elrúgta volna. Túlnyomórészt oda rúgta a labdát, ahová akarta. Mert ez – úgymond – specialitása.” (1970 – Dunaújváros)

“Az első negyedórában arra lehetett következtetni, hogy a Tatabánya nehéz ellenfél lesz (Tempó, Fradi!: a Bányász kispadján Lakat doktor ült). Ebben az időszakban a vendégek nemcsak kitűnően védekeztek, hanem középpályán megpróbáltak felzárkózni a támadásokhoz is. Később azonban a bányászcsapat visszaesett, képtelen volt kibontakozni, támadójátéka teljesen veszélytelen volt, mí­g a Ferencváros sorozatos rohamaival egyre inkább felőrölte a védők ellenállását. Igaz, a Ferencváros elég szerencsés gólokat rúgott, de minden tekintetben, főleg kombinációs játékban magasan felülmúlta ellenfelét és ilyen arányban is megérdemelten győzött.” (1971 – Tatabánya)

Albert lövi a tavaszi idény első gólját

1971, Albert lövi a tavaszi idény első gólját

“Lendületes pécsi támadásokkal indult a mérkőzés, majd egy perc leforgása alatt — kihasználva a PMSC-védők megingását — váratlanul kétgólos előnyhöz jutott a Ferencváros. Azután ellaposodott a játék és csak szünet után lett ismét élvezetes a mérkőzés. A második félidőben nagy iramot diktáltak a hazaiak, sikerült az egyenlí­tés és már-már úgy tűnt, hogy fölényüket ismét gólra váltják, amikor a Ferencváros egy váratlan ellenakcióból újabb gólt szerzett. Az utolsó percek sok izgalmat hoztak és az újabb pécsi egyenlí­tés után a sérülések, valamint az időhúzás miatti hosszabbí­tásban biztosí­totta győzelmét a zöld-fehér gárda.” (1979 – Pécsi MSC)

“Novák Dezső: — Nagyon nehéz mérkőzést ví­vtunk! Tavaly is a Honvéd elleni mérkőzésünk volt a fordulópont, és a tegnapi eredményeket meg a mostani játékot értékelve úgy érzem: ha araszolva is, de elindultunk felfelé. 1-0 után is kapkodtunk kicsit, amikor kitámadott a Honvéd. De döntő volt, hogy a mieink jobban bí­ztak a sikerben, szí­vósabban tudtak harcolni a győzelemért. Jó húzásnak bizonyult azt is, hogy 1-0 után Szokolai hátrább húzódott, elvitte az emberét, í­gy megnyí­lt az út a középcsatárba előretolt Nyilasi előtt…Azért még azt is hozzáteszem, hogy – biztosan zavarta a Honvédot Esterházy korai kiválása.” (1982 – Bp. Honvéd)

“Mező József, a mérkőzés “hőse”, a vendégek kapusa: — Egyszer, még régebben megfogadtam, hogy addig nem hagyom abba védést, amig nem szerzünk pontot a Ferencvárostól az Üllői úton. Most bejött…” Dalnoki Jenő: — Három válogatott csatárunk van, ám összesen nem tudják egyszer eltalálni a kaput…Gól nélkül pedig nem lehet nyerni.” (1987 – DMVSC)