124 éve született Jancsár Jenő
80 éve született Páncsics Miklós dr.
125 éve született Szury Kálmán

Dalnoki Jenő_montázs_02

DALNOKI JENŐ kétszeres magyar bajnok, tagja volt az 1965-ben VVK-t nyert csapatnak. 1952-ben első Fradi játékosként nyert olimpiai bajnoki aranyérmet. Edzőként is legendássá vált, nevéhez fűződik az 1975/76-s “csikócsapat”, mely bajnoki cí­met szerzett. A bajnoki cí­m mellett három magyar kupagyőzelmet is szerzett. 1975-ben KEK döntőig vezette a csapatot.

páncsics-naptár

PÁNCSICS MIKLÓS dr. a Ferencvárosi labdarúgás kiváló középhátvédje tétmérkőzésen 276 alkalommal lépett pályára zöld-fehérben és 1 gólt szerzett, mely amiatt is emlékezetes, hogy aznap délelőtt született meg a kiváló hátvéd fia. Évekig balhátvédként szerepelt (Novák, Mátrai, Páncsics), majd 1967. november 26-án – túl száz mérkőzésen – került a védelem tengelyébe, ahol a következő hat évben ki sem lehetett “robbantani”. 1977-ben, doktori cí­met szerzett. Pályafutása után több éven át volt az MLSZ főtitkára, majd 1997-től három idényen át az FTC labdarúgó-szakosztály menedzser-igazgató lett.

2017. Ferencváros – Tatran Presov 2-1, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 6 mérkőzés, 3 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség, 16-9 gólkülönbség

1981. Mörtel Béla

Ezen a napon játszotta egyetlen díjmérkőzését a csapatunkban:

2004. Cristescu, Marian

Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:

2004. Pintér Attila

“A meglepetés még nagyobb erejével hatott a MAK óriási arányú veresége. Aki azonban a játék menetét látta, az konstatálhatta, hogy ily arányú vereséget az atléták csapata távolról sem érdemelt ki. Kétségkí­vül a FTK csapata hagy koncepciójú, magas ní­vójú, tartalmas, minden részében kiforrott s megállapodott játékot mutatott. Csatársorának szédületes röseit a MAK lassu hátvédei nehezen tudták megállí­tani. A nagyarányú vereség közvetlen oka azonban egy szerencsétlen véletlen következménye volt. Sipos, a MAK kipróbált kapuvédje a pénteki barátságos mérkőzésén súlyos fejrúgást kapott, úgy, hogy harcképtelen lett. A második csapat kapusa, Ujságh nem kapta kézhez az értesí­tést s igy nem jött ki a mérkőzésre. A harmadik csapat kapusa viszont már pénteken a FTK II ellen játszott szövetségi mérkőzést, úgy, hogy a MAK az utolsó pillanatban kénytelen volt Boronkayt a kapuba állí­tani, aki két esztendő óta nem védett már. Ezzel a mérkőzés sorsa természetesen meg volt pecsételve. Egyre-másra kapott olyan goalokat, amelyeket akármilyen kapus kifogott – volna. Különösen az első három goal volt tí­pusa annak, amit sportnyelven „potya“ goalnak neveznek, ámbár a legelső nem irható Boronkay számlájára, mert akkor még Vangel állott a kapuban.” (1912 – MAC)

“A 13-as villamos csúcsforgalmat bonyolí­tott le vasárnap délelőtt, a Bihari utcában. Ismét itt játszott előkészületi mérkőzést a Ferencváros. A Törekvés csapata volt az ellenfele…A zöld-fehér játékosok nagy kedvvel játszottak az első húsz percben. Albert lőtte az első gólt, öt perc múlva pedig Rákosi segí­tette be a kapuba Albert lövése nyomán a kapufáról kipattant labdát. Nagy derültséget keltett Dálnoki 35 m éterről lőtt gólja, a hátvéd ugyanis észrevette, hogy a kapus künn áll a 11-es ponton, s a kapus feje fölött a hálóba í­velt. A félidő góljain még Rákosi és Németh osztozott, s 5:0-ra fordult a Ferencváros.” (1962 – Törekvés)

“Akkora kocsipark csillog a Budafoki MTE pályája körül, mintha az idény kellős közepén volnánk. Hosszú, türelmetlen sor áll a pénztár előtt, özönlenek az emberek a ví­zzel borí­tott salakos edzőpálya felé. Tán háromezren is vannak, amikor kivonul a két csapat. Nem teketóriáznak a fiúk, nekivágnak a sártengernek. Novák Dezső, aki a távol levő Csanádi Ferenc edzőt helyettesí­ti, mondja is: – Nem valami reális ez a játéktér, de arra jó, hogy megdolgoztassa a fiúkat. Ilyen még nem is kell más…A mérkőzésen végig jó a hangulat, nagyon derül a közönség amikor valaki métereket szánkázik a fekete latyakban. Csalódodtt moraj fut végig a nézőtéren a mérkőzés végét jelző sí­pszó hallatán. – Még elnéztem volna – mondja valaki. A levonuló Megyesi meghallja és mondja: – Nézni nem is nehéz… (1973 – Budafoki MTE)