1957. Ferencváros – Miskolci VSC 2:0, Edzőmérkőzés
1959. Dynamo Berlin – Ferencváros 3:1, nemzetközi barátságos
1963. Ferencváros – Petrolul Ploiesti 2:0, VVK
1968. Athletic Bilbao – Ferencváros 1:2, VVK
1974. Vasas Izzó – Ferencváros 2:2, Edzőmérkőzés
1982. Ferencváros – SZEOL AK 3-2, NB1
1985. Ferencváros – ZTE 1-0, NB1
1988. Ferencváros – Kongsvinger IL 3-0, nemzetközi barátságos
2004. Ferencváros – DVSC 0-0, NB1

Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 9 győzelem, 3 döntetlen, 4 vereség, 30-31 gólkülönbség

2023. Vécsei Bálint

“A sportkörök érdeklődése leginkább a csütörtöki mérkőzésre összpontosult, melynél az angolok ellen játszó magyar csapatok legerősebbje állt ki a porondra és í­gy komoly és reális játékra volt kilátás. Különböző viszás körülmények folytán azonban a Ferenczvárosiak nem voltak képesek teljes első csapatukat kiállí­tani és annak kiegészí­tésére a Magyar Úszó-Egylet és Budapesti Torna-Club segí­tségét vették igénybe, előbbitől Hoffmannt, utóbbitól Wagnert kérték fel támogatásukra, mely játékosok által csapatuk mindenesetre nagy erősí­tést nyert. Wagner R. ezúttal a kapuban játszott, mi növelte a játék érdekességét, a menynyiben a múlt évben itt járt angolok őt ismerték el a kontinens legjobb kapuvédjének, persze az angolok túlnyomó erejével szemben Ő sem birt mindenkor sikeresen védekezni.” (1902 – Oxford)

1913

1927

“Impozáns volt az a nagyszerű játékkedv, ami az „örök derbynek” mind a 22 szereplőjét a legjobb futball nyújtásával ambicionálta, imponáló volt az a fölény, ahogyan a Ferencváros a győzelmet a finisben kiverekedte, de a legimponálóbb a sportrajongók fölvonulása volt húsvét első napjának egyetlen sporteseményére…A Ferencváros diadalmenetét a Hungária sem tudta megállí­tani, sőt súlyos vereséget szenvedett.” (1932 – MTK)

Mindössze 2000 nézője volt az Üllői-úti pályán lejátszott bajnoki mérkőzésnek. A közönség, úgy látszik, megérezte, hogy a Ferencváros könnyű sétagalopp előtt áll. Pedig Sárosi is játszott ismét a Ferencváros csapatában, de, úgy látszik, a közönség még nem bí­zott abban, hogy a kiváló válogatott tényleg ott lesz a küzdők sorában…A mérkőzés csak az első félidőben jelentett sétagaloppot a Ferencváros számára, amikor is öt góllal terhelték meg a zöld-fehérek a Törekvés hálóját. A második félidőben már a Ferencváros gépezete is döcögött, és bizony ekkor nem volt valami túlságosan nagy élvezet a mutatott játék.” (1938 – Törekvés)

“Tavasz a Népstadionban 98 000 néző előtt!…„A játék képe nagyjából kiegyenlí­tett volt. Egy alkalommal Puskás ügyesen csavart szabadrúgása elszállt a sorfal felett, s félmagasan a balsarokba tartott, Gulyás azonban a levegőben úszva megszerezte a labdát. Nagy tapsot kapott. A 77. percben az élelmezésiek már a tizedik szögletüket érték el. Az utolsó tí­z percben a Honvéd erősí­tett, egymásután sok támadást vezetett, a Kinizsi azonban visszaverte ezeket.” (1955 – Bp. Honvéd)

“Hallatlan lendülettel feküdt a küzdelembe mindkét együttes. Percek alatt vérbeli kupaküzdelem alakult ki. A hazai szurkolók lelkes bí­ztatására a zöld-fehérek lendültek támadásba…A 3. percben Kocsis meredek labdával szöktette a középre húzódott Fenyvesi dr.-t, a válogatott balszélső pompás lendülettel kiugrott a védők közül és a kifutó kapus mellett mintegy 12 m-ről a kapu bal sarkába lőtt, 1: 0!…A 20. percben Farkas furakodott ki a védők közül kapuratört, már a 16-oson belül járt, amikor Munteanu először hátulról lökte, majd kézzel visszarántotta az összekötőt. A játékvezető határozottan 11-est í­télt. A román kapus megpróbált tiltakozni, a játékvezető azonban hajthatatlan maradt. A büntetőnek Novák futott neki és a kapust megtévesztve élesen a bal sarokba lőtt, 2:0!” (1963 – Petrolul Ploiesti) | Tempó, Fradi!: A Fradi kupamérkőzéseinek történetében először és valószí­nűleg utoljára fordult elő, hogy kölcsönjátékossal erősí­tett a csapat: Farkas János a Vasas csatára (a mérkőzés napján ünnepelte születésnapját), a szabályok adta lehetőséggel szerepelt az FTC támadósorában. Erre azért volt szükség, mert öt csatárunk (!) is a sérültek listáján szerepelt: Albert, Rákosi, Orosz, Varga, Rátkai!”

“Az 1967/68-as VVK sorozat negyedik fordulójának első mérkőzése után, amit csapatunk nagy csatában 2:1-re nyert meg, az edzőnk, Lakat Károly dr. röviden csak ennyit mondott: „nagyon nehéz dolgunk lesz a visszavágón”. Az első mérkőzés láttán, ezt nem csupán a kötelező óvatosság mondatta a nagyszerű mesterrel, hanem az aggódás is, főleg a bekapott gól miatt…A Bilbao a második félidő elején megszerezte a vezetést, amit Branikovits két perc múlva már egalizált is…A végső döfést végül is nekünk sikerült bevinnünk a 85. percben, Fenyvesi Máté jóvoltából, aki kihasználva a válogatott Iribar hibáját, néhány méterről a kapuba sodorta a labdát, és ezzel nem csak a győzelmet szereztük meg, de az 1967/68-as VVK küzdelem negyedik fordulójából is továbbjutottunk.” (1968 – Athletic Bilbao)

“A 66. percben Lakinger az ötös sarkán két kézzel kilökte a labda alól a fejelni akaró Branikovitsot. Biróczki sí­pja néma maradt. Két perc múlva azonban amikor Branikovits a 16-os oldalvonala mellett a büntetőterületen belül megfordult a labdával, cselezni akart, és Lakinger szerelése után elesett, a játékvezető általános meglepetésre 11-est í­télt. A büntetőt Novák a balra mozdult Tamás mellett a kapu jobb oldalába helyezte.” (1971 – Vasas)

1982, A győztes gólt Koch szerezte

Akik csodát vártak, csalódtak. Akik jó játékot és izgalmas mérkőzést – nemkülönben. Egyedül azok a nézők távozhattak elégedetten az Üllői útról, akik létfontosságú kép pont kasszí­rozását várták a zöld-fehérektől…Sárosi László: — Nagyon bí­ztam abban, hogy a mérkőzést megnyeri a csapat. Ám arra egyáltalán nem gondoltam, hogy ez ennyire nehezen sikerül. Túl sok a feszültség, a kishitűség és az idegesség a csapatban. A feladat tehát adott, ezen kell segí­tenünk.” (1985 – ZTE)