1944. Ferencváros – Szolnoki MÁV 6-0, NB1
1975. Dinamo Kijev – Ferencváros 3:0, KEK döntő
1986. TSV 1860 Rosenheim – Ferencváros 3-5, nemzetközi barátságos
1994. Ferencváros – Újpesti TE 0-1, NB1
1997. Ferencváros – DVSC 3-1, NB1
2003. Ferencváros – Siófok 0-2, NB1
2022. Gyirmót – Ferencváros 1-2, NB1

Összes díjmérkőzés: 17 mérkőzés, 11 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség, 40-23 gólkülönbség

1950. Henni Géza

“Az ezüstlabda osztályozó mérkőzésén a védő F. T. C. találkozott az U. T. E.-tel. A mérkőzés az Erzsébet királyné-uti pályán folyt le…Újpest kezdi meg a játékot, de Bej csakhamar foglalkoztatva van Weisz lövése révén. Csakhamar kornert ér el a Ferenczváros. De a mint megérkezik az újpestiek 11. játékosa, ők is támadnak, de eredmény nélkül, mert ha keresztül is törnek a hátvédeken, a kitűnő Deutsch—Ordódy—Bródy-triász nem engedi őket lövésre. Változatos játék után 0:0 arányban véget ér a félidő. Szünet után a zöld-fehérek mindinkább fölénybe kerülnek. Bej eleinte sikerrel véd, de a 6. perczben egy labdát a goalba ejt, ugyaní­gy esett a 3. goal is, mig a 2. Braun szép lövésének eredménye. Újpest néha előnyös helyzetekbe kerül, de tartalék csatárai a legszebb esélyeket elhamarkodják.” (1905 – UTE)

“Vagy nyolcezer ember szorongott a hatalmas méretű Üllői-uti pálya tribünjein, mikor a két régi rivális magasnivóju küzdelmét megkezdette…Az FTC—MAC mérkőzés állott homloktérben s végződött szégyenletes eredménynyel a MAC-ra, mert elvesztették a fejüket és olyan beállí­tást produkáltak, aminőt még nem látott ország-világ. A beteg Fodor helyett betette a csapat egy valaha volt második csapatbeli játékosát, aki — szegény, igaz, birta tüdővel, futott ide, futott oda, de nem sokkal többet ért el, mintha ott se lett volna. Ilyenformán a legfontosabb pozí­ció rosszul lévén betöltve, a Ferencvárosnak győznie kellett. Az első félidő ugyan 1:0-ra állott a MAC javára, de csak azért, mert az egész csapat dolgozott a centerhalf helyett is. Világos volt, hogy ezt a munkát azon a pályán és az ellen a csapat ellen végig bí­rni nem lehet. A második félidő 5 gólja meg is mutatta, hogy igy van. Legfényesebb volt a MAC csapatban Kelemen. Ha ezt a formát tudta volna kivágni Bécsben, soha nem muló érdemeket szerzett volna.” (1911 – MAC)

1913

“A várakozásnak megfelelően heves iramu erős mérkőzés, a melyben váratlanul a derék munkás csapat mutatott jobb formát.” (1916 – MÁV Gépgyár)

“Megérdemli a Ferencváros a győzelmet, bár különösen az első félidőben elég álmosan játszott. Ha az Elektromos csatárai a helyzeteit jobb lövésekkel oldják meg, akkor a második félidőben a Ferencvárosnak jobban kellett volna küzdenie a győzelemért. Szünet után nyomasztó fölényben voltak a zöldek, de csak az utolsó negyedórában tudtak megbirkózni az Elektromos közvetlen védelmével. A játék különösen szünet után elég kemény volt és a piros-sárgák részéről néhány csinn is kicsúszott. Mindenesetre a Ferencváros sokkal könnyebben győzhetett volna, ha balszárnyát, különösen pedig Gyetvait jobban foglalkoztatta volna. Jellemző, hogy a játék folyamán a zöldek 45 í­zben játszottak a két szélsőre és e labdák közül Gyetvai csak 18-at kapott.” (1939 – Elektromos)

1942

“Már az első negyedórában lehetett látni, hogy a ferencvárosi csapat igen jó napot fogott ki. Ugyanakkor megmutatkozott az is, hogy a szolnokiak nem a legjobb állapotban jöttek fel ezúttal Budapestre. A szolnoki védelmet egymás után hozták zavarba a ferencvárosi csatároknak ötletes és meglepő gyorsan keresztülvitt támadásai. Viszont a szolnoki csatársor csak nagyon ritkán, akkor is csak egy-egy egyéni kitöréssel próbálkozott támadni. A Ferencvárosnak azonban ezúttal a védelme is kiváló formát árult el, könnyedén, rugalmasan tette ártalmatlanná a szolnoki előretöréseket. Szünet után sem változott a játék képe. A Ferencváros minden részében és minden tekintetben magasan ellenfele fölött állott.” (1944 – Szolnok)

“Biztosan győzött a Ferencváros, annak ellenére, hogy a csepeliek úgyszólván végig védekezésre összpontosí­tottak. Védelmük biztonságát segí­tették azzal is, hogy Ughyt harmadik fedezetként játszatták és Rákosi lefogásával bí­zták meg. A védők szoros emberfogást alkalmaztak, különösen a belső csatárokkal, elsősorban Alberttel szemben. Ha néha szabálytalanul is, de derekasan küzdöttek, í­gy sem tudták azonban megakadályozni a Ferencváros meg-megújuló támadásait és győzelmét. Győzelmük egy pillanatig sem volt vitás, hiszen a Csepelnek csak egy gólhelyzete volt.” (1961 – Csepel)

Állnak (balról): Vilezsál, Kocsis Gy., Albert, Rákosi, Friedmanszky, Fenyvesi, Havasi, Mátrai, Orosz, Landi, Dalnoki

1961, Állnak (balról): Vilezsál, Kocsis, Albert, Rákosi, Friedmanszky, Fenyvesi, Havasi, Mátrai, Orosz, Landi, Dalnoki

“Égre csapó öröm, mélyfekete gyász. Pillanatonként váltogatták egymást Egerben. 78. perc, a Fradi 2:1-re vezet. Ajaj…79. perc, az egri Varga 10 méterről a bal felső sarokba emel. Diadalkiáltás. A kazamatákban tápászkodni kezdenek a török harcosok. Az utolsó í­télet harsonája? Dehogy. 2:2. 80 perc, dezt a 2:2-t már tartani kellene. Védekezés, védekezés. Hátra. Hátra a kapusnak. Albert elcsí­pi, két méterről behelyezi. Óh, óh. 3:2. 85 perc, Flóri még egyet lő. Ezt már csak azért, nehogy vita lehessen…” (1967 – Eger)

musorfuzet_19750514_ftc-dynamokiew_100_0123“1975. május 14. ünnep a Ferencváros történelmében. Még akkor is az, ha azon a mérkőzésen ahol a KEK serlegért játszottunk a Dinamo Kijev csapatával, vereséget szenvedtünk. Ritkán adatik meg egy csapat életében az, hogy a vereség is dicsőséget és büszkeséget hoz. Ha a fentiekhez még hozzávesszük, hogy a Kijev egyenlő volt a komplett szovjet válogatottal és Magyarországon ez nem volt elmondható a Ferencvárosról, talán jobban elfogadható válik a vereség. A mérkőzés előtt szí­vmelengető érzés volt arra gondolni, hogy a Ferencváros remek bravúrsorozat után lehet részese a KEK-döntőnek. A döntőtől, persze, féltettük a magyar csapatot, hiszen Bálint eltiltása, Branikovits sérülése, Pusztai betegsége miatt arra kényszerült, hogy tartalékosan lépjen pályára. A mérkőzés aztán azt igazolta, hogy félelmünk nem volt alaptalan, mert ahogy a küzdelem bebizonyí­totta, hogy a Kijev minden tekintetben felülmúlta a Ferencvárost. A Dinamo Kijev remek, egységes, rendkí­vül gyors csapatjátékával meghódí­totta a közönséget is. Támadásait, különösen szünet után, több esetben is tapsvihar kí­sérte. A Ferencváros dicséretet érdeml, hogy veretlenül jutott el a KEK-döntőig, í­gy méltó módon képviselte a magyar labdarúgást.” (1975 – Dinamo Kijev)

“A végig irányitó hazai együttes nagyobb arányban is győzhetett volna…A 28. percben Kincses baloldali szöglete után Limperger a felső léc alá fejelt (1:0). Öt perc elteltével Dzurják kapufája hozta Petryt nehéz helyzetbe, majd a 42. percben ujabb hazai gól született. Dzurják labdáját előbb Topor küldte kapura, ezt Petry még kiütötte, de Fischer találattal fejezte be az akciót (2:0). A 76. percben ritkán látható góllal állitotta be a Fradi a végeredményt. Bánki átadása után Vaszil a jobb oldalon husz méteren át vezette a labdát, majd a kaputól mintegy 12 méterről, a bal felső sarokba lőtt (3:0).” (1988 – Videoton)